Портал в режимі тестування та наповнення
З нагоди 35-річчя Чорнобильської трагедії поліція Прикарпаття презентує науково-публіцистичне видання «Ті, хто пройшли крізь вогонь і радіацію»
Опубліковано 26 квітня 2021 року о 12:25

Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області презентує науково-публіцистичне видання «Ті, хто пройшли крізь вогонь і радіацію» під авторським керівництвом Володимира Голубоша, Василя Кіцелюка, Андрія Бондюка, Івана Кріцака, Ігоря Голинського та Володимира Числова, присвячене 35-й річниці Чорнобильської трагедії. Видання містить біографічні довідки, публіцистичні нариси про працівників органів внутрішніх справ Прикарпаття – ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, ілюстроване унікальними світлинами. У книзі узагальнено науково-фактичний матеріал про Чорнобиль, проведено глибокий і всебічний зріз національної трагедії України.

Рецензентом видання виступила керівник Івано-Франківського відділу пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України», заслужений журналіст України Ганна Шекеряк, яка зазначила: «Жахливі події Чорнобильської катастрофи ось уже 35 років для багатомільйонного українського народу відлунюють невимовним болем, щемливим сумом. Забути чи викреслити із пам’яті нації день 26 квітня 1986 року – неможливо, він увірвався стрімко й безжалісно в історію України і всього світу, вибухнув атомними частинками, спопелив, понівечив сотні тисяч людських доль. Слід віддати належне авторському колективу за пророблену дослідницьку роботу».

Електронну версію видання можна завантажити за посиланнямhttp://elar.naiau.kiev.ua/jspui/handle/123456789/18810

Тридцять п’ять років тому, вночі 26 квітня 1986-го, на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув четвертий енергоблок, і «мирний» атом вирвався на волю, сіючи смерть для всього живого.

Першими у бій із невидимим ворогом вступили бійці пожежних частин Прип’яті і Чорнобиля, які в надзвичайно складних умовах, коли радіація на станції в сотні, тисячі разів перевищувала допустимі рівні, виконували свою роботу, допоки вистачало сил. Ці молоді люди, без сумніву, усвідомлювали смертельну небезпеку, але переважило відчуття службового обов’язку, розуміння того, що коли вони відступлять, вогонь пошириться на інші об’єкти, і наслідки стануть невідворотними.

Уже через кілька годин після фатального вибуху до Чорнобиля зі столиці виїхали працівники міліції, які проходили навчання та перепідготовку у відомчих навчальних закладах МВС. Можна, звісно, звинуватити тодішню владу, котра кинула незахищених правоохоронців у радіаційне пекло, але це лише робить більш героїчним подвиг, самопожертву людей у погонах, які забезпечували на заражених територіях громадський порядок, охороняли від мародерів майно громадян і державну власність, здійснювали контрольно-пропускний режим у 30-кілометровій зоні, виконували чимало іншої важливої роботи.

Через випробування Чорнобилем пройшли понад 400 працівників органів внутрішніх справ Івано-Франківської області, які несли службу, починаючи з 26 квітня 1986 року, а дехто й до закриття станції в 2000-му. На жаль, більше ста ліквідаторів-правоохоронців не дожили до цього дня, практично кожен з тих, хто продовжує земний шлях, має проблеми зі здоров’ям, що з’явилися внаслідок чорнобильського відрядження.

У прикарпатській поліції пам’ятають про наших старших колег, які пройшли крізь вогонь і радіацію, на прикладах їх служіння народові та вірності Присязі виховується молоде покоління. І ця книга – наш обов’язок перед ними, перед їхніми сім’ями і родинами — у такий спосіб зберегти пам’ять, віддати людську шану.

Чорнобиль – не лише подвиг, героїзм і самовідданість ліквідаторів, а ще й нагадування про те, що не можна безвідповідально ставитися до природи, попередження та урок для прийдешніх поколінь. Ця трагедія вимагає від кожного з нас замислитися над буттям, згадати в думках і молитвах усіх живих і тих, кого немає серед нас, подякувати і вклонитися людям, які пожертвували найдорожчим — своїм здоров’ям і життям заради майбуття, зберегли цю прекрасну землю для нащадків. Вічна пам’ять героям, яка житиме в наших серцях завжди!

 

 

 

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux