Портал в режимі тестування та наповнення
Як захистити своє житло від пограбування - радять в поліції охорони
Опубліковано 05 червня 2018 року о 15:03

Кількість квартирних крадіжок, як правило, збільшується під час сезону відпусток, вихідних і святкових днів. Саме у ці періоди люди виїжджають за місто, залишаючи житло без нагляду. Для того, щоб уберегти своє житло від злодіїв, а нервову систему від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері або змінити замки, тут необхідний комплекс заходів, про які радять в поліції охорони. Спочатку розглянемо хто і кого найчастіше грабує.

Умовно квартирних злодіїв, можна розділити на дві категорії – аматори та професіонали. Любителі, як правило, вибирають «легку здобич», тобто квартиру, яка не захищена додатковими засобами – простенькі двері і відносно дешевий замок, на нижніх поверхах - відсутність грат на вікнах і балконах. Такі злодії, потрапляючи в квартиру, беруть те, що легко винести і тут же продати. Наприклад, гроші, золото, негабаритну побутову техніку.

А є злодії-професіонали, готові протягом декількох тижнів, а то і місяців планувати пограбування житла і жертва буде вибрана не випадково. Їх зазвичай не бентежить ступінь захисту і охорона об'єкта, вони не полізуть в першу-ліпшу квартиру заради кавоварки і ноутбука, їх цікавлять великі суми грошей, коштовності, антикваріат.

Вкрай рідко квартирні злодії діють поодинці, завжди «працюють» групами по 2-3 людини. Спочатку злочинці стежать за вікнами, звертають увагу на наявність освітлення у вікнах у вечірній час. Якщо протягом декількох днів світло в квартирі не запалювали – велика ймовірність того, що господарі поїхали з міста. У денний час злодії можуть ходити навколо будинку, шукаючи потенційну жертву. Також вичерпним джерелом інформації про мешканців, їх достаток і графік роботи, можуть стати сусіди, які не роздумуючи розповідають про все.

Злодії-професіонали працюють по іншому. Ретельно готуючи пограбування, вони точно знають, за чим йдуть і де лежить.

Але для того, щоб уберегти своє житло від злодіїв, а нервову систему від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері, або змінити замки, тут необхідний повний комплекс заходів.

– На дверях під'їзду потрібно встановити кодовий замок або домофон, сторонні люди будуть потрапляти в будинок значно рідше. На вікнах квартир, які розташовані на 1-2 поверхах, обов'язково встановити металеві грати. Враховуючи, що більшість квартирних крадіжок відбувається через двері, злочинці вибивають серцевину замка або користуються відмичками, то варто встановити кілька дверей і бажано кілька замків. Спроба зламати кілька замків на двох дверях відніме у злочинця як мінімум багато часу. Але при всій укріпленості найкращим захистом послужить охоронна сигналізація, яка виведена на пульт централізованого спостереження. За встановленням такої сигналізації можна звернутися в Управління поліції охорони області, -  розповідає начальник Центру технічної охорони капітан поліції Віталій Купчинський. - Встановити охоронну сигналізацію можна зателефонувавши за безкоштовним номером інформаційного центру поліції охорони 0800502220.

Також можна телефонувати з телефонів відповідних операторів мобільного зв'язку (у межах України дзвінки тарифікуються за тарифами відповідного оператора мобільного зв'язку):0990502220, 0970502220, 0730502220 або звернувшись у найближчий територіальний підрозділ поліції охорони. Вартість встановлення і обслуговування залежить від складності обладнання – на розмикання дверей, вікон, датчики руху, відеокамери, які спрацьовують на рух, але навіть один датчик на дверях зможе вберегти квартиру від злодія.

     Управління поліції охорони
в Івано-Франківській області

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux