Портал в режимі тестування та наповнення
Прикарпатських офіцерів громад навчали ефективно реагувати на повідомлення про домашнє насильство
Опубліковано 01 лютого 2023 року о 09:22

Поліцейські офіцери громад пройшли тренінг з реагування та протидії побутової тиранії. Навчання відбулися із залученням різних спеціалістів. Правоохоронці отримали нові знання та практичні навички, які дозволять більш кваліфіковано надавати допомогу потерпілим, що телефонують у поліцію. 
Упродовж дня правоохоронці навчались на теоретичних лекціях, а також освоювали практичні навики: надання домедичної допомоги потерпілим, першої психологічної допомоги, особливості спілкування з різними категоріями громадян, тактика подальших дій. 


Тренери наголосили, домашнє насильство – це не лише про побиття чи інші фізичні дії. Є інші форми, які важче ідентифікуються. Наприклад, приниження – це прояви психологічного насильства,  а позбавлення економічних благ (житла, харчування, заборона працювати або, навпаки, примусова праця) –  різновиди економічного.
  

Учасники тренінгу також ознайомились з нормативно-правовою базою, змінами до Кримінального кодексу та всіма нормативним актам, що стосуються домашнього насильства. 


Правоохоронцям наголосили, виклики на домашнє насильство - різноманітні. Тож завжди потрібно бути готовим до непередбачуваних обставин: «Не завжди потерпіла чи потерпілий хоче писати звернення. З такими людьми потрібно працювати окремо і такі випадки потрібно тримати на контролі.  Людям необхідно пояснити, що замовчування випадків домашнього насильства призводить до повторного вчинення насильства, досить часто в більш жорсткій формі », - розповів слухачам начальник сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Івано-Франківського районного управління поліції Дмитро Мах.Загалом навчання успішно пройшли 30 поліцейських офіцерів громад з усього Прикарпаття, які виїжджають на виклики щодо домашнього насильства. 

Отримані знання відтепер вони застосовуватимуть на практиці: «Це є категорія працівників, які виїжджають на домашнє насильство одні з перших. Тому вони повинні досконало знати основні алгоритми першочергових  поліцейських дій, а окрім цього володіти основними психологічними аспектами спілкування з потерпілими. Адже для більш кваліфікованого визначення типу домашнього насильства необхідно зрозуміти особливості психіки постраждалої особи та визначити характер кризової ситуації. Ця інформація необхідна для надання ефективної допомоги потерпілим», — розповів начальник тренінгового центру Володимир Марковецький.


Домашнє насильство – це проблема, яку не можна замовчувати. І яку наразі не вдалося побороти в жодній країні світу. Тож такі навчання відбуватимуться і надалі. 


Сектор комунікації 

поліції Івано-Франківщини


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux