Попри численні застереження, аферисти продовжують видурювати заощадження у громадян. Серед найпоширеніших видів шахрайств: дзвінок від псевдобанкірів, купівля та продаж в мережі, соціальні виплати під час війни, фішингові посилання, друг просить у борг, оренда вигаданого житла та підробіток в мережі.
Поліцейські в соціальних мережах та в ЗМІ щодня розповідають про потерпілих, які постраждали від дій аферистів. Від початку року в поліції Прикарпаття зареєстровано понад тисячу двісті фактів шахрайств. Більша частина з них – це інтернет-афери.
Тож правоохоронці регулярно спілкуються з мешканцями краю та проводять роз’яснювальну роботу про те, як вберегтись від шахраїв.
Поліцейські пояснюють, що аферисти використовують будь-які засоби, лиш би виманити заощадження. Пройдисвіти входять у довіру до людей, а коли потенційний потерпілий потрапляє до них на гачок, просять надіслати кошти або ж повідомити дані банківських карток, паролі, що можуть використовуватися для підтвердження платежів тощо.
Також співробітники поліції роздають громадянам листівки, які містять інформацію про найпоширеніші шахрайські схеми, які мають насторожити, та поради, як не стати жертвою шахраїв.
Сектор комунікації
поліції Івано-Франківщини