Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція ідентифікувала 17 катів з «мгб» так званої «днр» та калінінської колонії, які знущалися над полоненими українцями
Опубліковано 18 липня 2022 року о 10:28

Серед них – представники місцевого криміналітету та колишні працівники правоохоронних органів.

Як розповіла начальник управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, Головного слідчого управління Національної поліції України Христина Подиряко,  у 2014 році на території Донецькій області була створена терористична організація – так звана бананова республіка «днр», а до її складу  увійшли незаконні «министерство государственной безопасности» «днр»» та «Калінінська виправна колонія №27». Тобто каральні органи, метою яких було знищення українців.

«Незаконні арешти і викрадення людей, катування і утримання в нелюдських умовах – це і є особливості їх терористичної діяльності за невизнання так званої «донецької народної республіки» та співпрацю з українською владою. Аби змусити зізнатися у шпигунстві та інших надуманих «злочинах», в’язнів  заживо хоронили, імітували їх розстріл, погрожували катуванням і вбивством близьких родичів, дружин, дітей», – повідомив заступник  начальника управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, Головного слідчого управління Національної поліції України Дмитро Шевчук.

Ось лише кілька уривків із допитів постраждалих від рук терористів:
- «мене примотували до металевого стовпа обличчям донизу, при цьому одягали на пальці рук та ніг електричні дроти, через які періодично, упродовж декількох годин, подавали струм та обливали водою, били гумовими палицями по стопах»;
- «наносили удари прикладом і ногами, прострелили ногу та сечовий міхур. Потім відвезли до свинарника, де залишили на ніч без взуття, внаслідок чого сталося обмороження ніг...»;
«Коли ми перечитували всі ці покази, у нас було одне-єдине бажання: встановити усіх цих нелюдів і притягнути їх до відповідальності. Не лише в українських, а й в міжнародних судах», - зауважує Христина Подиряко. 
Складність встановлення фігурантів полягала в тому, що під час катувань вони, як правило, ховали обличчя, ніколи не зверталися один до одного на ім’я лише – за позивними. Через це постраждалі часто не могли їх навіть впізнати».

З початку вторгнення росії на територію України правоохоронні органи розслідують понад 1000 кримінальних проваджень за фактами вчинення катувань та жорстокого поводження з цивільним населенням і військовополоненими.
До лав цих каральних органів, крім росіян, вступили громадяни України, які організували та підтримували діяльність незаконних воєнізованих формувань, а також вчиняли кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, честі та гідності громадян. Це – зрадники, які залишилися на тимчасово окупованій території та перейшли на бік ворога.

«Перелік звірств, яким терористи піддавали українців, шокує. Це катування електричним струмом, систематичне побиття, насильницькі дії сексуального характеру, випалювання шкіри, вогнепальні поранення рук та ніг, спилювання зубів, виривання нігтів, вирізання геніталій… І все це супроводжувалося психологічним тиском», – розповів Дмитро Шевчук.
Поліцейські мали величезний масив інформації про злочинні дії катів, але буквально по крихтах збирали інформацію, яка могла допомогти в ідентифікації цих злочинців із так званого «министерства государственной безопасности» «днр»» та «Калінінської виправної колонії №27».

Попри це, слідчим разом з оперативниками Департаменту захисту інтересів суспільства і держави вдалося ідентифікувати 17 осіб, які знущалися над українцями. Серед них – представники місцевого криміналітету та колишні працівники правоохоронних органів.

Усі фігуранти підозрюються у державній зраді, участі у терористичній організації та жорстокому поводженні з цивільним населенням та військовополоненими. Їм загрожує до 15-ти років позбавлення волі.
У відео – розповіді українців, які пережили катівні незаконних збройних формувань. 

Управління комунікації

Національної поліції

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux