ПЕРЕДІСТОРІЯ ПОЛІЦІЇ ПРИКАРПАТТЯ

Історія міліції з часів Незалежної України.

22 січня 1992 року особовий склад УВС Івано-Франківського міського відділу поліції у присутності сотень людей присягнув на вірність українському народові.

О 10 годині ранку перед обласним управлінням вишикувалися сім «коробок». Під звуки маршу стрілецьких пісень колони пройшлися вулицями міста до площі перед будинком обласної ради. Попереду – заступник начальника УВС  полковник міліції Михайло Бойчук, Борис Більський і Микола Юрченко. За  ними – військовий оркестр і відділення прапороносців із синьо-жовтим знаменом: командир відділення Євген Ванчугов, прапороносець Володимир Пантелєєв, його асистент Володимир Гурза та Володимир Березовський.

Далі  -дві «коробки» офіцерів  внутрішньої служби та п’ять – офіцерів  і сержантів  міліції. Не дивлячись на те, що був робочий день, на тротуарах зібралось дуже багато людей, які привітно махали правоохоронцям руками. Перший склав Присягу начальник УВС полковник поліції Михайло Паньков. Після команди керівникам підрозділів приступити до прийняття Присяги  до столів один за одним підходили офіцери  та сержанти. Ця урочиста процедура зайняла годину часу.

Потім особовий склад привітали керівники краю, представники громадськості, священнослужителі, які крім благословення, подарували кожному  працівникові освячену іконку. Була дуже піднесена хвилююча атмосфера,  підтвердження того, що народ і міліція-єдині.

Про створення ГУНП в Івано-Франківській області

Відповідно до Наказу Національної поліції України від 06.11.2015 №25  «Про затвердження Положення про Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області» відповідно до Закону України  «Про Національну поліцію», постанови Кабінету Міністрів України  від 16 вересня  2015 року № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію  територіальних органів Міністерства внутрішніх справ», Головою Національної поліції України  Хатією Деканоїдзе затверджено Положення   про Головне управління  Національної поліції в Івано-Франківській області підписане т.в.о. начальника ГУНП в Івано-Франківській області  Віктором Шкутовим.